Дев’ять орденів для рятівників життя – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Дев’ять орденів для рятівників життя

15-го березня у Тернопільському державному медичному університеті  відбулась третя церемонія з нагородження орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Саме цього дня Леоніду Якимовичу виповнилося б 70 років…

Орден було засновано у 2015-ому  і він не випадково отримав ім’я академіка Ковальчука – відомого українського хірурга, професора, доктора медичних наук, який упродовж 17 років був ректором Тернопільського медуніверситету. Леонід Ковальчук помер 1-го жовтня 2014-го, залишивши після себе головне – добру пам’ять про Лікаря, який врятував не одне людське життя.

Нагородна Рада ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ», яку очолює архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП  Владика Нестор, вручає нагороди двічі на рік – у день  народження, і у день смерті   Леоніда Ковальчука. Під час попередніх двох вручень  високими відзнаками були удостоєні  сімнадцятеро лікарів та медичних волонтерів, які  виявили професіоналізм та мужність у порятунку людей в зоні бойових дій на Сході України. А 15-го березня  2017-го ордени «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» отримали  ще дев’ятеро  номінантів.

Голова  Нагородної Ради Владика Нестор вручив ордени  медику полку «Азов» Олексію Андрійчуку, лікарю-волонтеру Андрію Борисенку, військовому інструктору медичної служби Наталії Колодій, учаснику бойових дій в зоні АТО Олегу Соколовському, професору-хірургу Володимиру Бігуняку, професору-анестезіологу Сергію Дуброву. Отримав орден  і  колективний  номінант – українська громада волонтерів з італійського міста Брешіа. На жаль, двоє удостоєних не змогли одержати відзнаку особисто – вони були нагороджені посмертно. Це – хірург-доброволець Михайло Стасів і старший лейтенант рятувальної служби МНС Ростислав Манащук. І про кожного з відзначених орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» – буде окрема розповідь у наступних публікаціях.

Після  офіційної урочистої   церемонії відбувся концерт і цього ж дня – 15-го березня – на кафедрі хірургії №1 Тернопільської університетської лікарні  було відкрито і освячено кабінет-музей академіка Леоніда Ковальчука.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*