Дві війни зупинили серце тернопільського хірурга – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Дві війни зупинили серце тернопільського хірурга

Серце тернопільського хірурга Михайла Стасіва зупинилось  1-го квітня 2016-го року. А 15-го березня 2017-го його посмертно вшанували орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Заслужено вшанували…

Тернополянин Михайло Стасів  пройшов афганську війну, а у мирний час працював хірургом у міській лікарні швидкої допомоги. Але, коли  гримнули події на Донбасі, не зміг залишатись осторонь, розумів, що потрібен там як лікар і поїхав  на Східний фронт добровольцем. Був військовим медиком 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади. 13 місяців своєю професійною майстерністю і відвагою рятував життя українських бійців.

У лютому 2015-го потрапив у страшну «м’ясорубку» під  Дебальцевим, пережив усі жахіття оточення і відступу. Але не просто виходив з «котла», а продовжував виконувати свій обов’язок – разом з побратимами-медиками виніс і вивіз з-під вогню  до шпиталів  187 поранених солдатів і офіцерів.

 

За мужність і відданість професії Михайла Стасіва відзначили орденом «За заслуги» та відзнакою Тернопільської міської ради. Він живим повернувся з фронту, але те, що довелось пережити, наздогнало його вже вдома – хірург  Стасів помер від раптової зупинки серця…

Сесія міськради посмертно присвоїла лікарю звання «Почесний громадянин Тернополя», а 15-го березня цього року – теж посмертно – Михайло Стасів був нагороджений орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Урочиста церемонія нагородження відбулась у Тернопільському державному медичному університеті.

Отримала  орден вдова Ольга Стасів.  Її невимовний смуток поєднується з  добрими спогадами про чоловіка…

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука вдові вручив голова Нагородної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП  Владика Нестор.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*