Громадянська війна довела до вимирання найбільших мавп на планеті – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Громадянська війна довела до вимирання найбільших мавп на планеті

За останні 20 років чисельність найбільших приматів на Землі скорочувалася катастрофічними темпами, повідомляється в доповіді, представленій Товариством збереження дикої природи. Коротко зміст доповіді викладає Gizmodo.

Доповідь присвячена горилу Грауер (Gorilla beringei graueri), підвиду східній горили. Важать ці мавпи близько 180 кілограм, а живуть тільки на сході Демократичної Республіки Конго (ДРК). Було відомо, що горили постраждали від кровопролитної громадянської війни в країні, проте масштаби «геноциду» з’ясувалися тільки зараз. Чисельність тварин скоротилася з 17 тисяч (початок 1990-х років) до чотирьох тисяч – на 77 відсотків.

Причина в тому, що після геноциду в Руанді (1994 рік) сотні тисяч біженців переїхали в ДРК, що призвело до масштабних зіткнень і збройних конфліктів через корисних копалин регіону. Нелегальне витяг колтановой і золотої руди і призвело до знищення горил.

«Безліч бойовиків ховається в джунглях від урядових сил. Щоб добути собі засоби для існування, вони починають добувати руду. А оскільки їжі в джунглях мало, їм доводиться полювати на горил », – пояснює провідний автор доповіді Енді Пламтре (Andy Plumptre). На відміну від переміщаються по деревах шимпанзе, горили ходять групами, залишаючи помітні сліди.

Екологи закликають негайно вжити заходів для порятунку решти горил: мова йде про зміцнення кордонів і поповненні штату національних резерватів, де групи тварин все ще зберігаються, а також боротьбі з нелегальним вивезенням мінеральної сировини.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*