НБУ обговорив з банківською спільнотою реформування звітності фінансового сектору – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

НБУ обговорив з банківською спільнотою реформування звітності фінансового сектору

Національний банк України провів з представниками банківської спільноти дводенну робочу нараду щодо модернізації звітності фінансового сектору. У заході, який відбувся 30-31 березня 2016 року, прийняли участь понад 70 учасників. Серед них – представники банків, асоціацій банків та компаній-розробників програмного забезпечення для банків. На нараду були запрошені експерти Проекту зовнішньої допомоги ЄС EU-FINSTAR, в межах якого надається технічна допомога Національному банку.

Під час зустрічі директор Департаменту статистики та звітності Юрій Половньов презентував “Концепцію збирання звітної інформації на основі моделі показників, контролю її якості, а також формату передачі даних”. Він сфокусував увагу присутніх на новій моделі звітності, яку Національний банк планує запровадити.

Нова модель звітності дозволить ввести сучасні технології та стандарти звітності. Зокрема, запровадити передачу файлів в XML-форматі з інтегрованим контролем даних, відмовитись від паперових носіїв звітної інформації, підвищити рівень автоматизації збору та контролю даних. Також буде змінено підхід до систематизації звітності. А саме – буде розроблено таксономії, тобто опис показників замість опису форм. Для зручності банків для передачі звітності планується використовувати відкриті канали передачі даних, а для управління для управління процесом звітування – особистий кабінет на веб-порталі. Нова модель передбачає використання банками власного програмного забезпечення, що сприятиме розширенню кола його розробників та розвитку ринку.

Начальник управління інформаційних активів Департаменту статистики та звітності Віталій Батковський у своєму виступі наголосив, що Національний банк серед ключових пріоритетів діяльності визначив приведення звітності до європейських стандартів, що передбачено в “Комплексній програмі розвитку фінансового сектору України до 2020 року”. Зокрема, центральний банк має намір привести звітність фінансового сектору у відповідність до стандартів пруденційної звітності FINREP та COREP XBRL, а також – перейти до єдиних стандартів звітності та обміну інформацією.

Окреслені зміни реалізуються за підтримки Проекту ЄС “Технічна допомога за пріоритетними напрямками фінансового сектору”.

За результатами обговорення представниками банківської спільноти та представниками компаній розробників програмного забезпечення для банків були висловлені пропозиції, які будуть використані у подальшій роботі, пов’язаній з запровадженням оновленої моделі звітності.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*