Олексій Андрійчук: «Наш військово-медичний досвід – неоціненний» – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Олексій Андрійчук: «Наш військово-медичний досвід – неоціненний»

15-го березня 2017-го виповнилося б 70 років відомому українському хірургу, доктору медичних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії медичних наук України, колишньому ректору Тернопільського державного університету Леоніду Ковальчуку, який  помер  1-го жовтня 2014-ого. Відтоді, за рішенням Нагородної  ради, у день його  народження та день смерті  вручається орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Під час третьої церемонії нагородження – 15-го березня цього року – високі відзнаки отримали дев’ятеро  номінантів, і серед них – тернопільський лікар Олексій Андрійчук.

Зрештою, якщо бути абсолютно точним, то – тернопільським лікарем він був у  мирному  минулому. Все у житті Олексія змінила війна. Коли на Донбасі почали гинути люди, а поранені  не могли обійтись без  кваліфікованої медичної допомоги, він виїхав на Східний фронт і став військовим лікарем. І дотепер рятує там  життя українських бійців…

Рішення  про свою медичну участь у війні  прийшло до Олексія Андрійчука не випадково. Без сумніву, зіграла свою роль і  його активна участь у діяльності «Правого сектора» і громадської організації «Білі берети». Але головне – відчував своїм обов’язком  допомогти тим, хто  потрапив під російські постріли. У цій ситуації є навіть певний парадокс – фаховий паталогоанатом Андрійчук тепер не досліджує  мертві  тіла, а навпаки – робить усе можливе, щоб поранені тіла не стали мертвими…

Лікар-солдат  медичної служби полку «Азов» Олексій Андрійчук каже, що не сприймає терміну АТО. Одначе,  добре  розуміє, що таке війна. Зізнається, що саме на війні часто бачить страшний сон – нібито  він біля важкопораненого і не  має чим допомогти, бо медичний рюкзак порожній… Але згадувати про ці сни не має коли – роботи багато. Щоб допомогти пацієнтам психологічно, у  полковому медпункті  причепив табличку :»Нас є троє – ти, лікар і хвороба. Якщо ти будеш заодно з лікарем –  хвороба програє. А якщо будеш заодно з хворобою, програє лікар, а ти – помреш. Вибирай правильного союзника…»

Перед  початком  церемонії нагородження  Олексій Андрійчук, спілкуючись з журналістами, оцінив на їх прохання  нинішній рівень забезпеченості  української  військової медицини.

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука  фронтовому медику  Андрійчуку вручив голова Нагородної ради, архієпископ  Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*