Орден імені хірурга – для рятівників життя – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Орден імені хірурга – для рятівників життя

1-го жовтня 2014-го  пішов з життя ректор Тернопільського державного медичного університету  Леонід Якимович Ковальчук. 17 років він очолював вищий навчальний заклад, який і сам закінчив у 1973-ому, і який вивів у беззаперечні лідери медичної освіти України. Смерть Леоніда Ковальчука завдала вагомої втрати українській лікарській спільноті, яка і досі пам’ятає і цінує його не тільки як видатного науковця та реформатора, а й як талановитого хірурга.

Леонід Ковальчук  пройшов професійний шлях від сільського дільничного лікаря до доктора медичних наук, члена-кореспондента Академії медичних наук України, голови асоціації хірургів Тернопільщини. Мав численні високі державні нагороди. Але не титули і відзнаки завжди були для нього найважливішим у житті… У пам’яті людей  він насамперед залишається Лікарем і головне – Хірургом. Адже, оперуючи у районних і міських лікарнях, завідуючи кафедрою шпитальної хірургії, обіймаючи посаду головного хірурга області, Леонід Ковальчук врятував від смерті багатьох хворих. А таке не забувається ніколи…
І  не забули – у 2015-ому, з ініціативи колег-лікарів, колишніх пацієнтів та громадських активістів, було засновано орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. За рішенням Нагородної Ради відзнака вручається двічі на рік – у день народження академіка, і у день його смерті. У 2016-ому році орден отримали сімнадцятеро військових лікарів і медичних волонтерів, які рятували і продовжують рятувати життя українських бійців на Донбасі.
А 15-го березня 2017-го, у день, коли Леоніду Ковальчуку виповнилося б 70 років, орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» був вручений ще дев’ятьом  номінантам. Ми вже розповідали, що нагороду отримали військовий лікар Михайло Стасів(посмертно), старший лейтенант  рятувального підрозділу МНС Ростислав Манащук(посмертно), боєць-медик полку «Азов» Олексій Андрійчук, лікар центру морських спецоперацій Олег Соколовський, професор-хірург Володимир Бігуняк і професор-реаніматолог Сергій Дубров. А ще з трьома нагородженими познайомимо зараз…
Лікар з Харкова Андрій Борисенко допомагав пораненим на Майдані Революції гідності і рятував «300-тих» у секторах Д і С на Східному фронті. Гідно ніс медичну службу у батальйоні Національної гвардії.

Тернополянка Наталія Колодій зараз служить інструктором медичної служби 5-го окремого батальйону Української Добровольчої армії, відзначилась на полях боїв у гарячих точках АТО під Авдіївкою та Широкине.

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» отримав і колективний номінант – українська волонтерська громада «FEDE SPERANZA CARITA» з італійського міста Брешіа. Там  мешкають багато наших земляків, які спеціально  об’єднались, щоб у важкі часи допомогти захисникам своєї Батьківщини.


У церемонії нагородження взяв участь і заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Він переконаний, що життєва і професійна позиція відзначених орденом – повинна стати прикладом для наслідування.

Під час урочистого зібрання у Тернопільському державному медичному університеті ордени «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука номінантам вручив голова Нагородної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*