Петро Ландяк: “Тарифні сани потрібно готувати влітку» – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Петро Ландяк: “Тарифні сани потрібно готувати влітку»

Проблему ціни на газ радники Зеленського називають не їхньою і пробують перекинути на поле Кабінету Міністрів. При цьому треба зрозуміти, що цій команді все ж таки доведеться зайнятись тарифами прямо і безпосередньо або після 21 липня, або найпізніше в листопаді. За яких умов тарифи на газ підуть вниз, пояснив очільник тернопільської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк.

  • Дивними мені видались жарти радника Володимира Зеленського Андрія Геруса, який ще є представником президента у Кабінеті Міністрів, стосовно тарифів на газ, – каже Петро Ландяк. – Так, владу отримала команда, яка є ще доволі слабкою. З півоберту сприймати і бути готовими вирішувати наявні виклики і завдання поточного дня їм не під силу.

Проблему ціни на газ радники Зеленського називають «не їхньою», і пробують перекинути на поле Кабінету Міністрів. При цьому треба зрозуміти, що цій команді все ж таки доведеться зайнятись тарифами прямо і безпосередньо або після 21 липня, або найпізніше в листопаді ц.р. Якщо, звичайно, вибори будуть плановими , а не позачерговими!
– Тому недобре розчаровувати українських громадян і не варто втрачати час, як це є зараз, – переконаний Петро Ландяк. – А якраз близько 40% українців з тих , які підтримали Зеленського, пов’язували з ним зниження тарифів, а тут, на тобі… Експерти новообраного президента кажуть: «Пожартували… Не президентська це справа, не його повноваження…» Ви що, хлопці? Розберіться!

Хто затверджує склад і керівника НКРЕ і КП? Президент!!! Тому є інструменти впливу. А повноваження РНБО хіба є недостатніми для контролю за монопольними утвореннями, які несуть небезпеку для країни?  А законодавчі ініціативи Президента, що, – нічого не вартують? Якраз він має право подавати , як невідкладні, будь-які законодавчі ініціативи. Тому можна подати їх щодо тарифів, де зловживання владою були і є ще дуже великими.

  • Можу навести і інші аргументи, – каже Петро Ландяк. – Бо влада – це не жарти, а, передусім, – відповідальність.

Звідки зашкальні тарифи на газ?

Перше, потрібно невідкладно затвердити обґрунтований фінансовий план “Нафтогазу” на 2019 рік. У 2018 році Кабмін так і не затвердив цей дуже важливий документ! У 2016 році його затвердили лише в листопаді того року, а у 2017 році – в липні. Якраз цей документ визначає планові доходи по джерелах і напрямках їх надходження і має затвердити розхідну частину: розмір фонду оплати праці, витрати на преміювання, розходи на утримання компанії ,обсяги проведення ремонтних, відновлювальних робіт тощо. І з цим документом, переконаний Петро Ландяк, влада грається виключно з метою зловживання. З коштами, які сплачує збіднілий український народ творять, що хочуть!

  • У 2016, 2017 і 2018 рр. дочірні підприємства Нафтогазу видобували близько 15 млрд. куб. м газу в рік, – навів приклад Петро Ландяк. – А зарплата, разом з різними преміями і доплатами, керівника і заступників була у 2016 році приблизно по 80 тис. грн. на місяць у кожного. А в 2017 році – вже близько 3 млн. грн. в місяць. У 2018 році – ще на мільйон більшою!

Загалом адміністративні видатки компанії зросли у 2018 році у 2.9 рази у порівнянні з 2017 роком – або з 792 млрд грн до 2267 млрд грн. Також цікаво, що вартість юридичних послуг у 2017 році для цієї фірми становила 454 млн. грн – а у 2018 році вже 936 млн. грн! Отак! І серйозних судових позовів не було по Нафтогазу у минулому році.

Чи не пахне тут корупцією?

  • А з коштами що творять?!! Майже на 50%, з 246 млн. грн у 2017 році до 384 млн. грн у 2018 році зросли інші витрати, де «сидить» утримання Наглядової Ради цього гіганта, – каже Петро Ландяк. – А Наглядова Рада складається в основному з іноземців. І цю раду затверджує Кабінет Міністрів. Чи не пахне тут корупцією? І що вони там роблять? Адже показники Нафтогазу не покращуються протягом останніх трьох років, видобуток газу не зростає і перебуває в межах 15 млрд куб. м на рік. А чому витрати і особливо зарплата зросли в десятки разів? Роблю висновок, що МВФ і його ставленики лише «кришують» зловживання українських чиновників.

Так, це все є повноваженнями Кабінету Міністрів, за який відповідає Верховна Рада. Однак, чи Президент має право стояти осторонь цих безчинств?

і тоді тарифи підуть донизу

Що мав би зробити Президент і його команда? Якраз втрутитись в цей процес і негайно. «Сани», як тарифи на газ, треба готувати влітку і не можна з ними жартувати, доводячи людей до жебрацтва та видворяючи їх з України в пошуках утримання сімей.
– Президент має наполягти на затвердження фінансового плану Нафтогазу і всіх його дочірніх підприємств, в якому жорстко обмежити всі витрати, перед тим їх суттєво зменшивши, – впевнений Петро Ландяк – Для прикладу, у Франції керівництво навіть найбільших держаних підприємств може отримувати зарплату не вищу у 20 разів від мінімальної зарплати у країні. Тобто, за їхньою логікою, керівники Нафтогазу мали б отримувати до 80 тис. грн в місяць, а не по 4 млн. грн кожен!

Також ще потрібно затвердити розмір фонду оплати праці, з прив’язкою цього фонду до обсягів приросту видобутку газу. Необхідно закласти стимулюючий інструмент зниження рівня витрат газового монополіста і до цього показника також прив’язати зарплату керівника та його заступників. Необхідно перекрити відмивання коштів цього гіганта, тоді і тарифи підуть донизу…

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*