Степан Барна: Наші аграрії отримають ще один інструмент доступу до фінансових ресурсів – аграрні розписки – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Степан Барна: Наші аграрії отримають ще один інструмент доступу до фінансових ресурсів – аграрні розписки

Аграрна галузь навіть в умовах економічної кризи стабільно демонструє зростання обсягів виробництва.  Показники  виробництва валової продукції за 8 місяців  зросли на 101,2%.  Про це заявив голова обласної державної адміністрації Степан Барна під час круглого столу з питань впровадження аграрних розписок в області.

«В області  обробляється понад 810 тис. га ріллі. Незважаючи на складні природно кліматичні умови цього року, аграрії  досягли гарних результатів у зборі врожаїв, а також маємо певні здобутки і в розвитку тваринництва. Тому наше спільне завдання – закріпити ці позиції і дати поштовх для подальшого розвитку українського АПК. Та всі ми розуміємо, що аграрний сектор – один з ключових секторів економіки, який потребує фінансових ресурсів, вимагає від сільгоспвиробників уміння і таланту. Проте всім відомо, що сільгоспвиробникам часто бракує вільних коштів. Вирішити це питання покликаний Проект, метою якого є впровадження аграрних розписок задля покращення доступу до фінансових та матеріально-технічних ресурсів для малих та середніх агровиробників», – констатував Степан Барна.

 Згідно з офіційними даними, на сьогодні в області працює понад   1,0  тис. сільськогосподарських підприємств в тому числі 575  фермерських господарств. Цей показник залишається сталим уже впродовж багатьох років, що засвідчує життєздатність та конкурентоспроможність цих господарств.

«Тому аграрні розписки дають можливість прискорити процес отримання необхідних ресурсів, що є особливо актуальним у періоди польових робіт. Ми надіємося що керівники  зацікавляться  новим альтернативним видом фінансування аграрної галузі – аграрними розписками, необхідністю їх впровадження, механізмом його використання», – зауважив очільник краю.

Нагадаємо, Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Метою Проекту є покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запуску в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки». Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації. В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.
Мета Проекту – активізувати роботу щодо запровадження в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки», який передбачає спрощення доступу малим та середнім сільгоспвиробникам до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

Проект стартував у Полтавській області з лютого 2015 року, де протягом минулого року було видано 10 аграрних розписок, всі з них було успішно виконано. З вересня 2015 року впровадження аграрних розписок було розширено на Черкаську, Вінницьку та Харківську області. В рамках проекту було проведено навчання для 469 нотаріусів та понад 1,400 сільгоспвиробників та представників компаній-постачальників МТР. На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 60 аграрних розписок, які дозволили аграріям залучити понад 189 млн для поповнення обігових коштів.
З 1 жовтня 2016 року впровадження аграрних розписок поширюється ще на чотири області України –Тернопільську, Хмельницьку, Миколаївську  та Сумську.
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами (044) 490-64-00 або (067) 443-60-87 – Наталія Лозицька, експерт із звязків з громадськістю та стейкхолдерами Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*