Степан Барна зустрівся з Генеральним консулом Угорщини Йожефом Бугайла – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Степан Барна зустрівся з Генеральним консулом Угорщини Йожефом Бугайла

На Тернопільщині з робочим візитом побував Генеральний консул Угорщини пан Йожеф Бугайла. Це був ознайомчий візит, мета якого налагодження співпраці в економічній та культурній сферах краю. З представниками консульства зустрівся голова Тернопільської ОДА Степан Барна, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.

За його словами, Угорщина цікава для області власним економічним потенціалом, перспективами залучення інвестицій у сферах модернізації економіки та інноваційного розвитку галузей промисловості і сільського господарства.

«Наші дрібні селянські господарства і фермери зацікавлені у вивченні досвіду Угорщини у сфері переробки плодів та овочів. Адже переробні підприємства Угорщини орієнтовані не на великих товаровиробників, а на фермерів. Тому було б доцільно організувати і провести низку практичних семінарів для наших фермерів за участю угорських експертів, – зазначив Степан Барна. – Крім того, у збереженні та нарощуванні постачання до Угорщини деревини та сільськогосподарської продукції зацікавлені й наші місцеві товаровиробники. Ці товарні групи займають лідируючі позиції в структурі нашого експорту, а їх зростання в умовах кризи дає нам можливість прогнозувати розвиток взаємовигідного співробітництва в короткостроковій перспективі».

Водночас, як зауважив голова обласної адміністрації, наявні трудові ресурси в області, локалізація та стан ринку праці в цілому створюють передумови для започаткування інвестиційного співробітництва з Угорщиною у галузях автомобілебудування, швейного виробництва, деревообробки. Вагомою є також перспектива співпраці у галузі культури, освіти, та туризму. З цією метою на Тернопільщині започатковано фестиваль «Ференц-фест», який уже вдруге відбудеться у Бережанах 6-8 травня.

«Цей захід – це можливість показати культурний та мистецький потенціал нашої області. Водночас ми готові працювати в питаннях реалізації проекту днів країн. Цей проект був розпочатий торік і він започаткував проведення тижня або дня певної країни. У даному випадку ми пропонуємо провести дні Угорщини на території Тернопільщини, під час чого буде змога презентувати свої можливості і відповідно побачити ближче співпрацю з Угорщиною. Крім того, хотіли би розглянути дипломатичну співпрацю у плані того, щоб на Тернопільщині відкрили Почесне консульство Угорщини. Сподіваюся, що у цьому напрямі ми зробимо все можливе, адже офіційна частина вже розпочалася», – наголосив Степан Барна.

Нагадаємо, на Тернопільщині добре налагоджене співробітництво з Угорщиною. Так, 24 лютого 2016 року відбулося підписання Програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки. Положеннями цього документу передбачене виділення стипендій для навчання українських студентів в Угорщині та угорських – в Україні.

Також Угорщина бере активну участь у наданні гуманітарної допомоги Україні, у лікуванні та реабілітації українських військовослужбовців-учасників антитерористичної операції, організації відпочинку та оздоровлення дітей сімей військовослужбовців, підтримку територіальної цілісності України.

Джерело: Тернопіль Сьогодні.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*