Тернопільські депутати почали «копати в округах» – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Тернопільські депутати почали «копати в округах»

Останнім часом будь-яка згадка про народного депутата Юлію Тимошенко у пересічних українців насамперед асоціюється з її зусиллями, спрямованими на боротьбу за зменшення фінансового тягаря, що «тисне до землі» громадян після збільшення тарифів з оплати за житлово-комунальні послуги. І навіть опоненти політика, знаючи нинішню кричущу прірву між зарплатами і витратами простих людей, не наважуються вголос назвати це політичним піаром. Бо тоді – і самі втратять підтримку своїх виборців, як повідомляє сайт СТІНА.

Тернопіль у цій боротьбі задніх теж не пасе, бо мешканці обласного галицького центру, за рівнем життя ( про це красномовно свідчить статистика) – почуваються,на жаль, набагато скромніше, якщо не сказати – бідніше, аніж жителі інших великих міст України.

Саме з огляду на це (детально ситуацію редакція вже викладала) депутат Тернопільської міської ради, голова фракції ВО»Батьківщина» Андрій Артимович звернувся до мера Сергія Надала із двома запитами, у яких йшлося про якомога оперативніше і реальне вирішення двох актуальних для Тернополя проблем. Перша ситуація: у багатоквартирних будинках, які не обладнані пристроями індивідуального опалення, потрібно встановити теплові лічильники, аби мешканці платили за конкретно спожите тепло, а не, як то мовиться, «від ліхтаря». Бо хоча цей процес і триває, але надто повільно-пасивно… Ситуація друга: необхідно зробити професійний аудит і, за потреби, перерахунок тих коштів, які тернополяни змушені були сплачувати протягом минулого опалювального сезону. Зима, як пам’ятаєте, була не надто морозною, а у платіжках, у переважній більшості, значились суми, як за якутські морози. Людей це і досі обурює. І непокоїть, адже не за горами – новий опалювальний сезон. І, якщо справді був «платіжний обман», то гроші треба повернути. Саме такою, якщо коротко, була суть двох запитів депутата Артимовича.

Міський голова відреагував оперативно і дав доручення підприємству «Тернопільтеплокомуненерго» розібратись і відповісти автору запитів. Реакція «теплоенергетиків» не забарилась. Хоча, якщо відверто, склалось враження, що вона,ця реакція, вже була заздалегідь готова для подібного випадку… Не станемо цитувати чималі за обсягом чиновницькі документи, але, якщо образно, то їх зміст нагадував фрагмент відомого жарту Райкіна: «…зайдіть завтра…» – мовляв, грошей для усіх лічильників бракує, шукаємо інвесторів, працюємо у поті чола, розрахунки для платіжок робились згідно реальних температурних показників, а згодом ( …зайдіть завтра…) ситуацію будемо виправляти, бо розуміємо її актуальність і таке інше… На перший погляд видалось, що «приїхали», зайшли у бюрократичний глухий кут… Але ні.

Для деяких скептиків – несподівано, а для мислячих оптимістів – цілком очікувано, до вирішення цієї ситуації підключились чимало депутатів міської ради. Принаймні, їх колезі Андрію Артимовичу про це відомо достеменно, бо він тепер і сам пішов іншим, більш ефективним шляхом. Який цей шлях? Депутати, кожен на своєму окрузі, збирають інформацію, як то мовиться, «з перших рук» – опитують людей, вивчають їх минулорічно-зимові платіжки, фіксують кількість встановлених теплових лічильників, визначають будинки, де ці прилади потрібно встановлювати нагально-першочергово, цікавляться, чи часом не мерзли мешканці за свої немалі гроші, і навіть вже почали порівнювати, чи відповідала реальна температура повітря тій, яка була закладена тепловиками у їхні розрахунки… А результати своїх досліджень мають намір офіційно передати до постійної комісії міськради з питань ЖКГ, енергозабезпечення та енергоефективності. А комісія має право ініціювати розгляд цього питання на сесії. Тоді і стане відомо – якою насправді є енергоефективність і обґрунтованість платні за надані ( чи ненадані…) населенню послуги. Одне слово – процес пішов…

І,знаєте, нам у редакції видається, що така єдність народних обранців у прагненні « докопатись» до істини у болючих для Тернополя питаннях, може дати серйозний поштовх для значно конструктивнішої співпраці депутатів і виконавчої влади. Знаємо, скажете: звучить надто оптимістично. Але, переконані, підстави вірити у це – вже є…

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*