Учні з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Учні з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах

З наступного року всі діти з особливими потребами здобуватимуть знання виключно у звичайних школах. Відповідну постанову 26 жовтня затвердив Кабінет міністрів України.

З 1 вересня 2017 року на Тернопільщині буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл. Натомість влада обіцяє забезпечити всі умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх  навчальних закладів. Відповідна постанова Кабінету міністрів України вступила у дію з 26 жовтня, повідомляє Тернопільське Інформаційне Бюро з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

Таким чином планується, що до 2022 року всі українські діти, які отримують знання у спеціальних школах, будуть навчатися у звичайних ЗНЗ.

—  Організація їхнього навчання у ЗНЗ буде побудована на основі особистісно орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Світовий досвід свідчить, що такі заходи не лише сприяють формуванню толерантного та відкритого суспільства, а й кращому навчанню дітей із особливим освітніми потребами, –  коментують у Міносвіти.

Важливо, що такі нововведення дозволять особливим дітям отримувати освіту, проживаючи у сім’ї, де вони завжди зможуть знайти підтримку і розуміння. Також такі родини будуть юридично захищені, школа не зможе відмовити дитині у свої послугах.

Нагадуємо, що раніше така проблема виникала у Тернополі. Рік тому мешканка міста Людмила Туркот зверталася до столичних журналістів по допомогу. Мама двох діток з особливими потребами – семирічної Христини та  десятирічного Дмитра, скаржилася на нелюдські умови у спеціальній школі. Крім того через тяжку хворобу діток, їх хотіли позбавити змоги навчатися.

До нових змін потрібно підготувати й дорослих. Фахівці зазначають, що батьки особливих дітей бояться віддавати дитину у звичайні школи, тому що там навчаються різні школярі.

—  Боюся, що у спеціалізованій школі з моєї дитини будуть насміхатися і знущатися. Хоча у Європі така практика популярна, мені здається, що у нас ще присутнє радянське мислення. Якщо ти не такий, ти поганий. Для реалізації такого задуму потрібна тяжка праця як владних структур та навчальних закладів, так і батьків та вчителів, – коментує тернополянка Ольга, мама особливої дитини.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*