Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні” діє у Збаражі (ФОТО, ВИДЕО) – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні” діє у Збаражі (ФОТО, ВИДЕО)

У Збаражі відбулося відкриття виставки “Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни”. Вона присвячена 100-річчю Бельгійського автобронедивізіону в Україні під час Першої світової війни. Діятиме вона до 31 серпня. Презентував виставку Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

«Я дуже радий бути тут, у Збаражі, тому що рівно 100 років тому саме тут мали свій штаб 400 бельгійськійських хлопців. Тому виставка – це насамперед вшанування пам`яті про кожного з них. Бельгія має досвід співпраці з Тернопільщиною», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

 Для Збаража подія має важливе суспільне значення, в місті сподіваються на продовження співпраці з Королівством Бельгія.

«Ми відкрили для себе цікаву спільну сторінку історії. Виявляється, саме тут знаходився штаб Бельгійського автобронедивізіону. Тут навіть зберігся будинок, де цей штаб перебував. Бельгійців це дуже зацікавило, тоді і розпочалася наша дружба. Ми багато спілкуємося з паном Послом. Зараз ц нас є плани не тільки щодо співпраці в культурній та історичній площинах. Ми зробимо все, щоб бельгійські інвестори зацікавилися можливостями нашого міста. Сподіваюся, наша співпраця вийде на новий рівень », – розповів міський голова Збаража Роман Полікровський.

 За його словами, виставка показує весь шлях, який пройшли бельгійські вояки в Україні під час Першої світової війни.

Другий рік Тернопільщина з особливою активністю налагоджує міжнародну співпрацю. В обласній адміністрації увагу звертають як на проекти в сфері культури, туризму, так і економічного співробітництва.

«Історія – вчителька життя. Через 100 років ми маємо можливість проникнути історією м. Збаража і Тернопілля, коли бельгійський авто броне дивізіон творив спільну історію з нашими земляками. Зараз наше завдання – налагоджувати активну співпрацю з бельгійцями не тільки в гуманітарній, а й економічній сфері. Зараз маємо чудову практику, коли бельгійські компанії реалізовують у нашій області інвестиційні проекти. Одне з найуспішніших підприємств – це «Ватра-Шредер», яке працює на ринку не тільки Тернопільщини, а й всієї України», – зазначив голова обласної державної адміністрації Степан Барна.

Довідково: Бельгійський автобронедивізіон (відомий за своєю абревіатурною назвою «АСМ» з французької мови — «auto-canons-mitrailleuses») було залучено до бойових дій в Західній Україні і в Києві між 1916 і 1918-ми роками, перед поверненням до Бельгії через території Сибіру і США. У 1916 році штаб бронедевізіону був розміщений в Збаражі, в будинку тодішнього спортивного товариства «Сокіл», де зараз знаходиться будинок культури.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*