Згадати про Леоніда Ковальчука можна і в кабінеті-музеї – МОНАСТИРИСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Згадати про Леоніда Ковальчука можна і в кабінеті-музеї

15-го березня 2017-го колишньому ректору Тернопільського державного медичного університету Леоніду Якимовичу Ковальчуку виповнилося б 70 років. Він пішов з життя 1-го жовтня 2014-го. Українська медична спільнота зазнала вагомої втрати, адже талановитий хірург, доктор медичних наук, видатний реформатор охорони здоров’я, член-кореспондент Академії медичних наук України Леонід Ковальчук був, без жодного перебільшення, відомий всій країні.

15-го березня 2017-го, у день його народження, відбулась третя церемонія нагородження орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. І цього ж дня на кафедрі госпітальної хірургії № 1 Тернопільского державного медичного університету імені І. Горбачевського, у центрі малоінвазивної хірургії Тернопільської університетської лікарні, було урочисто відкрито кабінет-музей Леоніда Ковальчука.

Дещо з історії – кафедра госпітальної хірургії почала працювати у 1958-ому році на базі хірургічного, нейрохірургічного та ортопедично-травматологічного відділень тоді ще обласної лікарні. А у 2014-2016 роках лікувальний підрозділ отримав нову назву і статус. Тепер це кафедра хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені професора Л.Я. Ковальчука. І очолює її у Тернопільській університетській лікарні учень хірурга Ковальчука – професор Анатолій Беденюк.

Саме колектив цієї кафедри створив кабінет-музей і 15-го березня він був відкритий. У його експозиції широко і цікаво представлені різноманітні фотосвідчення і документи, безпосередньо пов’язані з професійно-життєвим шляхом лікаря і науковця Ковальчука – підручники, посібники, монографії, написані ним, його дипломи, сертифікати, посвідчення та патенти на численні винаходи, оригінали кандидатської та докторської дисертацій, нагороди, якими він був відзначений. У розмаїтті документів і публікацій відвідувачам допоможе визначитись спеціальний бібліографічний довідник. До речі, у музеї встановлено і домашній робочий стіл академіка, за яким він працював. Цікаво, що на столі з точністю відтворено творчий порядок, що дотримувався господарем. А робоча атмосфера операційного столу, за яким оперував та навчав фаху своїх учнів хірург Ковальчук, зафіксована на світлинах.

На відкриття кабінету-музею, вшанувати пам’ять Леоніда Ковальчука прийшли його учні, колеги-лікарі, друзі, рідні люди, священнослужителі. Зокрема, з музеєм ознайомився й гість з Києва, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О. Богомольця, президент Асоціації анестезіологів України, кавалер ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» Сергій Дубров. А голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук висловив переконання, що кабінет-музей стане місцем навчання і прикладом служіння людям для молодих і майбутніх лікарів.

Кабінет-музей Леоніда Ковальчука освятив голова Нагородної ради ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ», архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор. Кабінет-музей професора Леоніда Ковальчука завжди можуть відвідати ті, хто хоче про нього згадати…

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*